Home Rodzaje aparatów Analogowy aparat słuchowy

Analogowy aparat słuchowy

Analogowy aparat słuchowy

Analogowe przetwarzanie dźwięku polega na zamianie fali dźwiękowej docierającej do mikrofonu na jeden ciągły, impuls elektryczny, w którym różnym częstotliwościom i natężeniu dźwięku odpowiadają różne wartości napięcia prądu. Na identycznej zasadzie działają coraz mniej już popularne inne urządzenia analogowe takie jak magnetofony, gramofony kamery i odtwarzacze Video. Analogowy dźwięk może być przetworzony tyko w pewnym stopniu, ze względu na utratę jakości i zniekształcenia.

Analogowy Aparat Słuchowy - Oticon

Analogowy aparat słuchowy składa się z mikrofonu, który zmienia dźwięki na sygnał elektryczny, wzmacniacza, elementów regulacyjnych, takich jak np. potencjometr głośności oraz słuchawki zamieniającej sygnały elektryczne na dźwięk. Praca wzmacniacza polega głównie na wzmocnieniu poziomu głośności dźwięku. Filtry wzmacniacza mogą wzmacniać sygnały o różnych częstotliwościach w różnym stopniu. W ten sposób aparat można dostosować do indywidualnego uszkodzenia słuchu. Sygnały o różnych częstotliwościach mogą być wzmacniane w różnym stopniu dzięki filtrom wbudowanym we wzmacniacz. Kompresja - czyli wzmocnienie zależne od poziomu dźwięku jest realizowane przez układ zwany kompresorem.

 

Il percorso sessuologico può includere varie http://www.amaci.org/sites/all/libraries/ckeditor/lib/dove-comprare-cialis-online-sicuro.html Cialis senza ricetta figure (ginecologo, urologo-andrologo, psicologo).

 

Sonda

Jakiego typu aparat słuchowy używasz?
 

Portal na Facebooku