Home Teoria

Teoria

Ucho składa się z trzech głównych części:

•    Ucha zewnętrznego
•    Ucha środkowego
•    Ucha wewnętrznego

Ucho zewnętrzne

To co widzimy i nazywamy potocznie „uchem” określa się mianem małżowiny usznej. Jej zadanie polega na zbieraniu fal dźwiękowych i kierowaniu ich do przewodu słuchowego zewnętrznego, gdzie ulegają wzmocnieniu. Ucho zewnętrzne kończy się błoną bębenkową która zamyka przewód słuchowy i pod wpływem dźwięków wpada w drgania (tak jak membrana bębna).

Ucho środkowe

Drgania błony bębenkowej przekazywane są do ucha środkowego, w którym znajdują się najmniejsze w organizmie człowieka kosteczki: młoteczek, kowadełko  i strzemiączko. Rolą kosteczek słuchowych jest wzmocnienie fali dźwiękowej i przekazanie drgań poprzez okienko owalne do płynu wypełniającego ucho wewnętrzne. Płyn w uchu wewnętrznym odgrywa rolę nie tylko w procesie słyszenia, ale też w utrzymywaniu równowagi naszego ciała. Przewód, który rozpoczyna się w obrębie dna jamy bębenkowej, zwany trąbką słuchową lub trąbką Eustachiusza, kończy się z drugiej strony w części nosowej gardła. Jego rolą jest utrzymywanie odpowiedniego ciśnienia powietrza w jamie bębenkowej.

Ucho wewnętrzne

Dźwięk dociera do ślimaka, który jest systemem kanałów o kształcie muszli ślimaka winniczka. Wypełniony jest płynem, który przemieszcza się pod wpływem drgań okienka owalnego. Przemieszczający się płyn wprawia w ruch około 25 000 delikatnych komórek słuchowych, które przekształcają energię mechaniczną w impulsy elektryczne przekazywane do włókien nerwu słuchowego. Te wędrują dalej do mózgu, gdzie są analizowane i interpretowane przez wyspecjalizowane ośrodki w korze mózgowej. W ten sposób słyszymy.

Solo nell'aprile 2000 il rinomato medical journal "Urologia", che aveva anche pubblicato studi su Viagra, ha pubblicato un articolo su una rivista con maca. Questa revisione ha confermato l'effetto stimolante https://pillolemg.com/kamagra-oral-jelly-prezzo/ kamagra oral jelly on line senza prescrizione che e stato inviato dalle leggende degli Incas risalenti a centinaia di anni. La revisione ha anche mostrato che prendendo la maca provoca un erezione significativamente migliorata in caso di disfunzione erettile.

 

Sonda

Jakiego typu aparat słuchowy używasz?
 

Portal na Facebooku